Ana Sayfa

İsteks Alt Yapı İşleri

ALT YAPI İNŞAAT İŞLERİ

 

Sanayi Sitemizin ve Organize Sanayi Bölgemizin bütün altyapı sistemi tamamlanmış bulunmaktadır. Bölgemizdeki tüm parsellere ayrı ayrı atıksu kanalı, yağmur suyu kanalı, elektrik, telefon-internet (15 hat / parsel), düktil font borudan temizsu hattı, Dogalgaz, yangın hidrant sistemi, mevcuttur. Sitemizdeki mevcut tüm alt yapılar, yollar, kaldırımlar, elektrik aydınlatma hatları, trafolar, yangın suyu, kullanma suyu, Dogalgaz, kanalizasyon hatları, haberleşme sistemi, yeşil alanların tamamı sitemiz tarafından yapılmış ve ilgili devlet kurumlarına teslim edilmiştir.

Sitemizin ve Organize Sanayi Bölgemizde kendi ihtiyacını karşılayacak ayrı bir yağmur suyu ve atık su altyapı sistemi mevcut olmakla birlikte; OSB’mizin Güney ve Güneydoğusundaki alanın havza niteliğinde olması ve söz konusu havzada özellikle son yıllarda yapılaşmanın artması yağmur suyu ve atık su altyapı sistemimizde ciddi sıkıntılar doğurmuştur. Geçmiş yıllarda konu havzanın atık suları da OSB’mize aktarılmakta iken, İSKİ havzanın atık suları için ayrı bir hat yaparak Bölgemiz atık sularına karışmasını önlemiştir. Ancak konu havza yağmur suları için ayrı bir hat yapılmadığından; halen havzaya ait yağmursuları artarak drenaj sistemimize akmaya devam etmektedir. Bu nedenle Bölgemize gelen yağmursuyu miktarının her geçen gün artmasına bağlı olarak yağmursuyu drenaj sistemimiz yetersiz kalmakta ve yağışlı havalarda havzadan gelen yağmur suları, yol ve altyapımızın zarar görmesine (su basıncından dolayı boruların çatlamasına, rögar kapaklarından suyun taşmasına) neden olmaktadır. Bu amaçla 2016 yılında konu havzanın yağmur suları için ayrı bir drenaj hattı çekilmesi yatırımı planlanmaktadır.


BAKIM-TEMİZLİK :

Sitemizde 6.500 m2 yeşil alan mevcuttur. Yeşil alanların bakımı ve yolların temizlik hizmetleri site personeli tarafından yapılmaktadır.

GÜVENLİK :

Site araç ve yaya giriş-çıkışı tek kapıdan sağlanmaktadır. Sitenin etrafı Beton duvar üstü tel çit ile kaplı olup, 24 saat 21 kişilik özel güvenlik tarafından vardiya sistemi ile hem nokta ve hem de araç ve yaya devriye güvenlik sistemi ile kontrol sağlanmaktadır.

SİTE PERSONEL ULAŞIMI :

Tüm iş yeri çalışanlarımızın ve misafirlerimizin kullanabileceği ana yoldaki metro hattı düzenli taşıma hizmeti vermektedir.

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ :

Sitemizde 1 adet seyyar yangın su tankeri, 1 adet itfaiye dolum ağzı ve 600 tonluk su depomuz ile buna bağlı dizel ve elektrikli pompa gruplarımız mevcuttur.

SAĞLIK :

Sitemiz bünyesinde 1 adet OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) Merkezi mevcut olup, haftanın 5 iş günü tüm üyelerimize acil bir durum olması halinde veya rutin kontrollerde kendi sağlık personeli ile Bakanlık onaylı hizmet vermektedir.

KARGO:
Sitemizde Yurtiçi Kargo, Fillo Kargo, MNG Kargo Firmaları mevcut olup, tüm üyelerimize hizmet vermektedir.

İDARİ VE SOSYAL TESİS :

Sitemiz çalışanlarına kesintisiz hizmet vermek amacı ile idari bina içinde YÖNETİM OFİSİ mevcuttur. Ayrıca tüm çalışanlarımızın ofis ihtiyaçlarını gidermek  amaçlı çeşitli m2'ler de bürolar mevcuttur.

SATIN ALMA VE KİRALAMA :

Sitemizde satın alam ve kiralama işlemleri Yönetim bilgisi dahilinde yapılmakta olup, Site Yönetim Planı uygulanmaktadır.